pronar

Ciągnik PRONAR 5340

Ciągniki rolnice Pronar, obok ciągników Ursus, należą do najczęściej wybieranych polskich maszyn rolniczych. Popularność marka zawdzięcza wieloletniej tradycji oraz rozwojowi technologicznemu, który miał miejsce na przełomie lat. Dziś nowe ciągniki Pronar są nowoczesne i dorównują wielu modelom zachodnim, przy czym części rolnicze i same maszyny są tańsze. Dziś przedstawiamy naszym czytelnikom nowoczesny ciągnik rolniczy ciągnik PRONAR 5340 dla małych i średnich gospodarstw.

Nowoczesny ciągnik rolniczy Pronar 5340 to kompaktowa, zwrotna i wydajna maszyna rolnicza do wielu zastosowań, która spełnia wysokie standardy nowoczesnych gospodarstw. Model przy stosunkowo niewielkich gabarytach daje możliwość wykonywania różnorodnych prac z wieloma maszynami i narzędziami. Jest to uniwersalny ciągnik, który zapewnia komfortową pracę oraz wyróżnia się dużą wydajnością dzięki silnikowi firmy Deutz. Moc znamionowa silnika to 101 KM (maksymalnie 106 KM). Ciągnik jest przystosowany do ciężkich prac polowych i wytrzymały. Jednocześnie jest ekologiczny oraz energooszczędny.

Pronar 5340 i jego możliwości

Tym, co wyróżnia ciągnik, jest wydajna hydraulika oraz elektroniczne sterowanie podnośnikiem. Ciągnik posiada przekładnię nawrotną sterowaną elektrohydraulicznie, dzięki czemu maszyna ma aż 16 biegów w przód i w tył. Dwustopniowy wzmacniacz momentu pozwala na zmianę półbiegów pod obciążeniem.

Dzięki kompaktowym rozmiarom ciągnik rolniczy Pronar 5340 jest bardzo zwrotny i umożliwia bezproblemowe manewrowanie na uwrociach ale nie tylko. Kabina jego komfortowa i przestronna, pomimo małych gabarytów ciągnika. Dzięki wygodnemu siedzeniu oraz przyjaznemu wnętrzu nawet długotrwała praca przebywa bez znużenia.

Krótko o marce Pronar

Firma Pronar powstała w 1988 roku i początkowo skupiała działalność na eksporcie oraz imporcie towarów rolno-spożywczych i nawozów mineralnych. Od 1990 roku rozpoczęła dystrybucję ciągników Belarus. Rok później zakład został rozbudowany na potrzeby produkcji ciągników rolniczych i od 1992 roku Pronar rozpoczął pracę nad prostymi ciągnikami na bazie importowanych podzespołów. Na przełomie następnych lat produkcja maszyn była stale rozwijana, a kolejne modele ciągników spełniały coraz wyższe standardy. Obecnie Pronar jest jednym z liderów w produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych oraz urządzeń. Firma rozwinęła sieć dealerską we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także w Skandynawii oraz Rosji. Produkty Pronar są również eksportowane na kontynent afrykański i łącznie trafiają do ponad 60 krajów na całym świecie.

Ciągniki rolnicze Pronar cieszą się w Polsce dużą popularnością ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. Ponadto części rolnicze Pronar, podobnie jak na przykład części Ursus, są łatwo dostępne i są tańsze niż części rolnicze do ciągników zachodnich, co jest jednym z głównych argumentów decydujących o tym, ze wielu rolników decyduje się na zakup ciągników polskiej produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code